Пайк

< < < Світ льоду та вогню

Пайк — не найбільший і не найрозкішніший замок на Залізних островів, але подиву не буде, якщо саме він виявиться найдавнішим. З нього князі дому Грейджой правлять залізним плем'ям. Вони здавна переконані, що острів Пайк названо на честь замку; люд островів наполягає на протилежному.

Пайк виник так давно, що ніхто вже не скаже, коли і хто саме з володарів земних його змурував. Походження замку сповиває таємниця — так само, як походження Морекамінного Престолу.

Колись, багато століть тому, Пайк мало відрізнявся від інших замків — стояв-бо на суцільному камені, на скелі понад морем, з мурами, баштами та палатами. Але скелі виявилися не такими суцільними та непохитними і під безупинним биттям хвиль почали розсипатися. Мури попадали, ґрунт зсунувся, зовнішні будівлі було втрачено.

Нині Пайк являє з себе купу веж та окремих палат, розкиданих на півдесятку острівців і кам'яних стовпів над буркотливими хвилями. Ділянка муру з великою брамною вежею та кількома захисними, що простягається твердим суходолом і стереже єдиний шлях до замку — оце і все, що лишилося від старої твердині. Кам'яний міст з великої землі веде до першого та найбільшого острівця і великого кам'янця Пайку на ньому.

Далі вежі та палати з'єднані одна з однією мотузяними містками. Грейджої полюбляють приказувати, що хто ходить тими містками у вирі бурі, той і по веслах пробіжить, не запинаючись. Попід стінами замку хвилі все так само вдень та вночі лупцюють по рештках кам'яних стовпів, і одного дня всі вони, понад усякі сумніви, теж попадають у море.

< < < Світ льоду та вогню