Обшир

< < < Світ льоду та вогню

Найбільше та найгустіше заселене з шести південних королівств Семицарства (Північ, хай і величезна, проте малолюдна — то справа окрема) всі називають Обширом, хоча тут криється похибка. Володіння дому Тирел, князів на Вирії, нині майже співпадають за обрисами з королівством Обшир, яке існувало тисячі років перед Аегоновим Завоюванням, проте ця заможна і плодюча земля колись складалася з чотирьох королівств:

Саме останній край і є державою, якою за минулих часів правили королі Тепличі, а віднедавна тримають під рукою нащадки їхніх управителів — Тирели, господарі на Вирії. Саме на цих зелених просторах народилося лицарство — так оповідає нам історія. Звитяжні лицарі та неперевершено вродливі діви Обширу звеличуються у піснях по всіх краях Семицарства, і навіть сам звичай складати такі пісні народився у Обширі.

Чим тільки не є для своїх мешканців Обшир, ця земля невмирущої величі: найнаселенішим, найплодючішим, наймогутнішим володінням Семицарства, що поступається багатством хіба що золотоносному Заходові; осередком знання та вченості; оселею музики та різноманітних мистецтв — і світлих, і темних; житницею всієї держави; жвавим торжищем; батьківщиною великих мореплавців, мудрих і добрих королів, моторошних чародіїв, найвродливіших жінок Вестеросу.

На пагорбі понад Мандером височить Вирій, за правом оспіваний як найгарніший замок у державі. Сам Мандер, що тече попід його мурами, є найдовшою та найширшою річкою в Семицарстві.

Величне місто Староград не поступається Король-Берегу розмахом, а всім іншим переважає, бо ж є набагато стародавнішим і прекраснішим, має бруковані вулиці, розкішно оздоблені палаци цехових зібрань, муровані кам'яниці, а до них три найбільші пам'ятки міста: Зоряний Септ Святої Віри, Цитадель Маестрів та могутній Вишестраж з вогнем-дороговказом на вершині, найвищу башту відомого світу.

Воістину, оповідаючи про Обшир, ніяк не уникнути слів, які починаються з “най”.

< < < Світ льоду та вогню